Tipy na zábavu

Vodní aktivity

Nedaleká Vranovská přehrada, nazývaná Moravský Jadran, nabízí možnost koupání, aquapark, rybaření, plachtění či plavby lodí.

Cyklistika a turistika

Okolní cyklostezky a turistické trasy Národním parkem Podyjí nabízí spoustu možností hlavně těm, kteří chtějí svůj volný čas trávit aktivně.

Historie

Z výletů a procházek doporučujeme barokní zámek Vranov, hrad Bítov, zříceninu hradu Cornštejn a další významné památky ve Znojmě či blízkém Rakousku.

Letní kino

Také milujete sledování filmů pod hvězdami? Kdy jindy si ho užít, než na dovolené. Vranovská pláž má bohatý program na celý červenec a srpen.

Adrenalin ve výškách

Adrenalin si zvednete ve výšce 4-6 metrů nad zemí. Vemte starší děti a překonejte společně 17 překážek a 4 lanovky.  

Oddych v čisté přírodě

Národní park Podyjí je jeden ze čtyř národních parků v ČR. Je plný nádherných luk, skal a výhledů na meandrující Dyji. Při své návštěvě nevynechejte vinici Šobes a vyhlídku Devět mlýnů.

Okolí Vranova

Městys Vranov nad Dyjí je obec ležící v západní části Národního parku Podyjí, nedaleko hranic s Rakouskem, v údolí řeky Dyje. Je vzdálen asi 20 kilometrů západně od města Znojmo.

Znojmo je vinařské město s historickými malebnými uličkami. Jednou z dominant je kostel sv. Mikuláše, který v interiéru skrývá barokní kazatelnu s tvarem zeměkoule, kterou nikde jinde neuvidíte.  

Za zmínku stojí i Modré sklepy v Novém Šaldorfu s nejkrásnější sklepní uličkou na Znojemsku. A bonus navíc – v létě je vždy otevřen alespoň jeden vinný sklep!